U objednávek do SK následně pošleme cenu v eurech. Doprava ZDARMA při nákupu od 2 000 Kč v ČR i SK!

BIO kakaová hmota 200g - 100% bez cukru - neprůmyslová - EKVÁDOR

Kakaová hmota 100% BIO 200gr TROPY EKVÁDOR.

Ideální na přípravu horké čokolády.

Kakaová hmota je vyrobena z pražených kakaových bobů. 

Kakao SPOJUJE a vykouzlí ÚSMĚV na tváři, udělejte svým blízkým třeba kakaový nápoj, ten zahřeje u SRDCE.

Žádný z našich čokoládových produktů neprošel chemickým procesem alkalizace.

Neobsahuje mléko.

 

Složení: BIO kakaová hmota (kakaová hmota obsahuje 50% BIO kakaového másla)
Výživové údaje na 10gr: kalorií 90, tuky 10gr, cholesterol 0mg, sodík 0,5mg, sacharidy 0gr, proteiny 0gr

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 299
169 Kč / ks
BIO kakaová hmota 200g - 100% bez cukru - neprůmyslová - EKVÁDOR
BIO kakaová hmota 200g - 100% bez cukru - neprůmyslová - EKVÁDOR
BIO EU certifikát

Surová BIO kakaová hmota je ideální na přípravu horkého kakaa (kakaová hmota obsahuje 50% BIO kakaového másla). Neobsahuje BIO třtinový cukr. Můžete ji ochutit dle vlastních preferencí. Dovezli jsme ji pro vás přímo od pěstitele kakaových bobů z Ekvádoru. Kakaové boby jsou pěstovány v tropech a bez použití pesticidů. Do BIO kakaové hmoty můžete přidat i skořici a vanilku, vše najdete na našem e-shopu.

 

O NAŠÍ ČOKOLÁDĚ

Na našem e-shopu najdete kakaové boby nejlepší kvality na světě: Cacao Nacional Fino de Aroma.

Pochází přímo od pěstitele, který je pěstuje a řemeslně zpracovává v Ekvádoru v rámci bio zemědělství.

 

VIDEO

Navštivte ve videu našeho pěstitele neprůmyslových BIO kakaových bobů řemeslně zpracovávaných v EKVÁDORU a místo jejich pěstování v tropech v Ekvádoru:


https://www.youtube.com/watch?v=hIx4fEnD5go

 

JAK JE PŘÍRODNÍ KVALITA A PŮVOD OSVĚDČEN?

BIO CERTIFIKACE je získaná od EVROPSKÉ UNIE.

BEZ KONZERVANTŮ, BEZ REGULÁTORŮ KYSELOSTI, BEZ BARVIV.

 

 

Proč máme pro Vás nejlepší kakaové boby na světě?

Existuje několik odrůd kakaových bobů. Odrůda forastero představuje cca 90% veškeré produkce světa, tato odrůda je původem z Jižní Ameriky, pěstuje se hlavně v Africe. Odrůda criollo se pěstuje především ve Střední Americe. Odrůda trinitario/amazonia je kříženec forastero a criollo a tvoří cca 10% produkce. 

Vzácná odrůda Cacao Nacional Fino de Aroma roste v tropech Andského pohoří v Ekvádoru. Je velmi podobná kakau divokého typu z tropů. Odrůda nacional má genetickou linii v období před 5 300 lety sahající k nejstarším známým kakaovým stromům domestikovaným lidstvem. Kakao nacional je velmi rozmanité, neexistuje jeden druh, ale mnoho druhů kakaa. Na farmě kakaových bobů, které Vám nabízíme, roste 34 fenotypů kakaa nacional. Kazdý je odlišný ve své formě, vůni a chuti. To umožňuje řemeslně vyrobit čokoládu plnou v chuti. Kakao, čokoláda a kakaové boby jsou aromatické, mají bohatou vůni a chuť.

 

1B0F8D8A-7D6B-411A-97B7-11AC8CD543F4

  

Proč se kakao/čokoláda řadí mezi SUPERPOTRAVINY?

Kakaové boby jsou sušená semena plodů kakaovníku Theobroma cacao. Kakao obsahuje přibližně 300 chemicky identifikovatelných látek, což z něj činí jednu z nejkomplexnějších potravin planety. Kakao obsahuje široké spektrum minerálů, vitamínů a antioxidantů. Je zejména primárním zdrojem hořčíku a vitamínů řady B. Podle vědeckých výzkumů je kakao nejbohatší plodinou na antioxidanty, obsahuje přibližně 10 % flavonoidních antioxidantů, což je 2x více než červené víno a 3x více než zelený čaj. Kakao má na lidský organismus stimulující a povzbuzující účinky, často je spojována s láskou, potěšením, uvolněním, antidepresivy a pocity štěstí. Látky, které byly pro tyto účinky zkoumány vědci, jsou mimo jiné anandamid, arginin, dopamin, tryptofan a fenyletylamin. Kakao obsahuje také theobromin.

 

 Kakaové boby 2

 

JAKÁ JE HISTORIE KAKAA A ČOKOLÁDY?

Kakaové boby (kakao a čokoláda) pochází z Latinské Ameriky a do Evropy byly dovezeny evropskými dobyvateli.

Již několik tisíc let před naším letopočtem se používaly např. jako fermentovaný nápoj. Olmékové, Aztékové a Májové je mimo jiné takto připravovali.

Slovo čokoláda pochází z indiánského jazyka Aztéků nahuatl.

 

Pro Maye byla a je kakao a čokoláda posvátná. Pomáhá člověku propojit se s vlastním tělem, nitrem a srdcem. S čokoládou nebo kakaem se tlukot srdce člověka zharmonizuje s tlukotem země a uvádí ho do stavu jednoty se vším.

 

E52DEC3E-35D3-4D9F-961F-230A94830C14    

 

JAK PŘIPRAVIT?

Dospělí i děti budou spokojené s krupicovou kaší s BIO čokoládou a BIO kakaovým práškem, nakonec posypte BIO kakaovými boby.

 

Tentokrát si můžete dát BIO čokoládu nebo BIO kakao s banánem a zakysanou smetanou nebo šlehačkou, nakonec posypte BIO kakaovými boby. BIO čokoládu nebo BIO kakao rozpusťte v poměru 1:1 s máslem (např. 40gr čokolády a 40gr másla) ve vodní lázni, aby čokoláda/kakao nepřišly do kontatktu s vroucí vodou.

Budou Vám chutnat!

 

Udělejte radost sobě nebo druhým BIO čokoládou nebo BIO kakaem s banány a vlašskými ořechy!

BIO čokoládu nebo BIO kakao rozpusťte v poměru 1:1 s máslem (např. 40gr čokolády a 40gr másla) ve vodní lázni, aby čokoláda/kakao nepřišly do kontatktu s vroucí vodou.