DOPRAVA ZDARMA pro ČESKOU REPUBLIKU: již při nákupu nad 1350Kč pro Balíkovnu, při nákupu nad 1500Kč navíc pro Uloženku, Zásilkovnu a Českou poštu při doručení "Na poštu", při nákupu nad 1900Kč pro Českou poštu při doručení "Doporučeně" a "Do ruky". DOPRAVA ZDARMA pro SLOVENSKOU REPUBLIKU: při nákupu nad 1900Kč pro Uloženku a Zásilkovnu, při nákupu nad 2700Kč pro Českou poštu při doručení "standardní/prioritní balík".
Přírodní BIO EU certifikát

BIO guayusa zelená - wayusa - volné sekané listy - energie jaguára - EKVÁDOR

77
Váha: 120gr
Složení: 100% BIO guayusa přírodní
Výživové údaje na 1,5gr: kalorie 0, tuky 0%, sodík 0%, sacharidy 0%, bílkoviny 0%
Obsahuje přírodní kofein nevyvolávající rozrušení nebo neklid (31mg kofeinu v 1,5gr guayusy ve vodě). Není doporučeno pro těhotné ženy, kojící ženy a osoby citlivé na kofein. 
Příprava: Dejte 1,5gr do 250ml vody. Poté zalijte vařící vodou a nechte odležet 7 minut. Lze pít také jako ledový čaj tak, že odleželý teplý čaj schladíte. Lze přidat med a citron.
Minimální trvanlivost do: 11-2021
Uchovejte v chladném a suchém místě.
Země původu: Ekvádor
CZ-BIO-001
Zemědělská produkce mimo EU

  • Vyprodáno
273 Kč / ks
Kategorie: Byliny, čaje, káva
Položka byla vyprodána...
 

O GUAYUSE

Vyzkoušejte náš 100% přírodní BIO SUPERLIST dovezený pro Vás přímo z Ekvádoru. SUPERLISTY ze stromu guayusa pochází z Amazonie Ekvádoru, Peru a Kolumbie. 

Původní obyvatelé Guayusu užívají denně jako zdroj energie. Vyzkoušejte energii jaguára již dnes. 

 

guayusa ekvádor

 

Podívejte se zblízka, odkud pochází naše SUPERLISTY s energií jaguára: 

https://www.youtube.com/watch?v=rtVKNMIFhhs&t=&fbclid=IwAR2HY-vOZIWTGi91yalA-iwtzyL8QLLB3JJo8HtjsPbdpGdKz5OaryLxyWE 

guayusa Ecuador 2

 

JAK PŘIPRAVIT?

Dejte 1,5gr do 250ml vody. Poté zalijte vařící vodou a nechte odležet 7 minut. Lze pít také jako ledový čaj tak, že odleželý teplý čaj schladíte. Lze přidat med a citron.

E54E4D4E-6D10-4FA1-AC1E-EF855A125355

 

JAKÁ JE HISTORIE UŽÍVÁNÍ GUAYUSY?

Užívání bylinného čaje z guayusy má dávnou historii v Latinské Americe. Již před příchodem evropských dobyvatelů pily latinskoamerické kmeny nápoj z guayusy. Kmen původních obyvatel Kichwa užíval čaj z guayusy k navození lucidních snů. Svědectví o užívání guayusy nám přináší mimo jiné španělský otec Juan Lorenzo Lucero v roce 1682: ekvádorský kmen původních obyvatel Jivarů pil čaj z guayusy několikrát denně, mohl tedy zůstat vzhůru po několik nocí, když měl obavu z vpádu nepřátel.

V dnešní době čaj z guayusu také pijí původní obyvatelé Ekvádoru. Původní obyvatelé Kichwa pijí tento čaj před východem slunce.

Mladí původní obyvatelé této oblasti vstávají brzy ráno před východem slunce, aby tuto rostlinu pili společně s nejstaršími a během té doby starší učí mladé o hodnotách života, o přežití a o významu života. Bojovníci ekvádorské Amazonie používali guayusu k aktivaci svých smyslů a ke zlepšení lovu a instinktů k jejich přežití pro shromáždění toho nezbytného.

 

Jaguár je symbolem síly a moci. Ale útok jaguára na člověka je velmi vzácný, prakticky neznámý, v přírodě se člověku vyhýbá. Proč? Nechte se zahalit tajemstvím mayského mýtu. 
Když Bůh tvořil člověka z bláta, zvědavý jaguár to sledoval. Proto Bůh, který nechtěl, aby věděl, co dělá, poslal jaguára přinést vodu do nádoby s otvory, která se proto nikdy nenaplní. Ale žába vysvětlila jaguárovi, jak otvory ucpat bahnem.
Když se jaguár vrátil, Bůh již stvořil 13 lidí, 12 zbraní a zrovna tvořil 1 psa.
Jaguár zvolal: „toto zvíře vypadá lahodně“, a Bůh odpověděl: „pes má sloužit člověku a zbraň má učit úctu jaguárovi.“
Jaguár vykazující nadřazenost zvolal, že pes je stále chutný. Proto Bůh přiměl člověka, aby ho udeřil zbraní do nohy. Jaguár přesto řekl, že pes vypadá lahodně. Člověk poslal psa, aby honil jaguára, který vylezl na strom, aby unikl, ale muž ho znovu udeřil. A takto se jaguár naučil člověka respektovat a nechat ho na pokoji.

 

SYMBOL jaguára Vás žádá, abyste se ponořili do svého nitra, propustili své strachy a léčili své emoce. Jaguár představuje dar uzřít cesty uprostřed chaosu a porozumět jeho vzorcům, neohrožený pohyb temnotou a neznámými místy. Umění jaguára ukazuje, jak důležité je rozpoznat, kdy je ten pravý čas vydat se sám po stopě vlastních snů. Říká se, že pravidelné pití guayusy (česky se někdy píše WAYUSA) také OTEVÍRÁ SRDCE.

3F5128F2-BA44-4CD1-8D8F-552C41D173BF

 

JAK JE PŘÍRODNÍ KVALITA A PŮVOD OSVĚDČEN?

BIO CERTIFIKACE je získaná od EVROPSKÉ UNIE.

BEZ KONZERVANTŮ, BEZ REGULÁTORŮ KYSELOSTI, BEZ BARVIV.

logo-bio-produkt-kez 

  

OBSAH BALENÍ:

- 120gr

- 100% BIO guayusa přírodní dehydrované listy (nedrcené)

 

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI ČAJEM ZE SUPERLISTU GUAYUSY, KÁVOU, ČAJEM Z YERBA MATÉ A ZELENÝM ČAJEM?

guayusa info

 

Zahajte s Guayusou každé ráno jako původní obyvatelé Ekvárodu!

 

Lze pít jako teplý nebo studený nápoj.

 

Guayusa roste, pije se a je typická pro Ekvádor.

Yerba maté roste, pije se a je typická pro Argentinu.

Obě rostliny pochází z cesmínových stromů.

 

Co guayusa obsahuje a jaké jsou její účinky:

přírodní kofein, který se v guayuse vstřebává rovnoměrně, nevyvolává rozrušení nebo neklid (obsahuje 31mg kofeinu v 1,5gr guayusy ve vodě), guayusa působí bez vedlejších účinků na rozdíl od kávy (ta vyvolává nervozitu a častější močení), guayusa vyvolává dlouhotrvající stimulaci, guayusa je náhražkou kávy,
- vitamin D,
- vitamin C (podporuje imunitní systém),
- zinek,
- vápník,
- hořčík,
- chrom,
- aminokyseliny,
- kyselina chlorogenová,
- paraxantin,
- theofylin,

- má protizánětlivé účinky, mimo jiné působí proti mikroorganizmům způsobující paradontózu,
- theobromin, kterých guayusa obsahuje více než čokoláda a kakao, mají stimulující účinky na některé oblasti centrální nervové soustavy, některé vědecké pokusy naznačují, že jako účinná látka tlumí kašel lépe než kodein,
- antioxidanty (proti předčasnému stárnutí, podpora imunity a detoxikace): 14 typů polyfenolů (pomáhají tlumit kardiovaskulární a nádorová onemocnění, Parkinsonovu a Alzheimerovu chorobu, polyfenoly také pomáhají v ústech zpomalovat růst bakterií a obnovují přirozenou obranyschopnost úst) a 6 typů carotenoidů,
- L-theanin, kterého guayusa obsahuje 2x více než zelený čaj (L-theanin má vliv na produkci dopaminu, takže pomáhá s mírnými depresemi a vypětím, působí proti stresu a úzkosti, navozuje stav hluboké relaxace bez pocitu ospalosti, má uklidňující účinky tím, že zvyšuje aktivitu alfa vln, alfa vlny jsou typické pro mozek v nečinném stavu a většina lidí se v tomto stavu nachází, když mají v bdělém stavu zavřené oči, alfa vlny jsou hlavním indikátorem vědomé pozornosti a reprezentují bránu mezi vědomím a nevědomím, působí na nervovou soustavu: deprese, fobie, tělesnou únavu, bolesti hlavy, svalů, krku, revma, nespavost, astma, cukrovku),

- urychluje metabolismus,

- působí jako mírné afrodiziakum,

- normalizuje hladinu hormonů v těle.

 

NEOBSAHUJE TANIN

 

5082553D-0667-4D03-B1B0-C2FE0FC409F9