DOPRAVA ZDARMA pro ČESKOU REPUBLIKU: již při nákupu nad 1350Kč pro Balíkovnu, při nákupu nad 1500Kč navíc pro Uloženku, Zásilkovnu a Českou poštu při doručení "Na poštu", při nákupu nad 1900Kč pro Českou poštu při doručení "Doporučeně" a "Do ruky". DOPRAVA ZDARMA pro SLOVENSKOU REPUBLIKU: při nákupu nad 1900Kč pro Uloženku a Zásilkovnu, při nákupu nad 2700Kč pro Českou poštu při doručení "standardní/prioritní balík".
Přírodní BIO EU certifikát

BIO Yacon sirup (přírodně sladký) z kořene rostliny 250ml PERU SUPERKOŘEN Z ANDSKÉHO POHOŘÍ

113
Obsah: 250ml
Složení: 100% BIO yacon kořen z rostliny (neobsahuje konzervanty, dochucovadla, přidané cukry ani barviva)
Výživové údaje na 5ml: kalorie 16, tuky 0gr, cholesterol 0mg, sodík 0mg, sacharidy 4gr, proteiny 0gr
Doporučená dávka: 5ml (1 lžička) sirupu třikrát (3x) denně. Je možné uživat také jako sladidlo potravin.
Minimální trvanlivost do: 12-2021
Spotřebujte do 30 dní od otevření. Uchovejte v chladném a suchém místě o teplotě menší než 30C. Chraňte před sluncem.
Země původu: Peru
CZ-BIO-001
Zemědělská produkce mimo EU

  • (> 5 ks) Skladem
299 Kč / ks
Kategorie: Superjídlo
 

BIO yacon sirup je získán ze SUPERKOŘENE, který tradičně roste v andském pohoří Latinské Ameriky mezi 1 800 až 2 800 metry nad mořem.

 

Superkořen yacon roste již po tisíciletí v Andách. Vypadá jako protáhlá brambora (brambory mimochodem také pochází z Latinské Ameriky). Indiáni Moche a Inkové kořen yacon využívali.

Sirup yacon

 

CO OBSAHUJE A K ČEMU SLOUŽÍ?

Yacon je přírodně sladký (tj. bez přidaného cukru). Jeho cukry (tzv. FOS) nejsou absorbovány naším tělem, takže dojdou do střeva bez trávení a tam slouží jako potrava pro bifidobakterie tlustého střeva, a tím podporují zdravou a přirozenou střevní flóru, a proto je yacon považován za prebiotickou potravu (pozor, neplést si s probiotikum - probiotika jsou přátelské střevní bakterie, které mají za úkol správné trávení). Prebiotika jsou potravou pro střevní probiotika a prebiotika vytváří vhodné podmínky pro jejich správný růst a aktivitu.

 

Yacon obsahuje inulin a oligofruktózu, proto v žaludku usnadňuje trávení lepším vstřebáváním živin a jejich lepší využití.

 

Užívání probiotik (= laktobacily v pytlících nebo tabletkách) nemá až takový vliv na skladbu našich příznivých střevních bakterií ve střevech jako právě konzumace prebiotik.

 

Inulin a oligofruktóza působí jako přírodní prebiotika, protože stimulují produkci dobré střevní flóry, čímž eliminují škodlivé prvky v těle. Tím také dochází k posilování imunitního systému v těle.

 

Inulin navíc umožńuje tělu regulovat hladinu cukru v krvi tím, že kontroluje hladinu inzulínu v těle. Pomáhá předcházet a léčit cukrovku. 

 

Dále je yacon bohatý na antioxidanty.

Podporuje zdraví srdce. 

Zlepšuje kosti. 

Zabraňuje anémii. 

Má močopudné vlastnosti.

 

Yacon zboží_1

 

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ:

5ml (1 lžička) sirupu třikrát (3x) denně.

Je možné užívat také jako sladidlo potravin a náhrada cukru. Doporučujeme ho přidat na palačinky, na zmrzlinu, na chléb, do cereálií, do kyšky atd. 

Yacon sirup 2

 

JAK JE PŘÍRODNÍ KVALITA A PŮVOD OSVĚDČEN?

BIO yacon sirup JE 100% PŘÍRODNÍ.

logo-bio-produkt-kez BIO CERTIFIKACE je získaná od EVROPSKÉ UNIE

RAW, VEGAN, BEZ LEPKU, BEZ PŘÍDANÝCH CUKRŮ, BEZ KONZERVANTŮ, BEZ REGULÁTORŮ KYSELOSTI, BEZ BARVIV